Emlak Haberleri

İmar Barışı Başvuruları Sona Eriyor

Vatandaşların gösterdiği rağbet neticesinde imar barışı süresi uzatılmıştı. İmar Barışından yararlanmak isteyenler için süre azalıyor… 

Yapılan son düzenleme ile yeni başvuru süresi 15 Haziran olarak belirlenmişti. Ödemeler ise Haziran ayı sonuna kadar yapılabilecek.
İsteyen vatandaşlar başvurularını e-devlet üzerinden de yapabiliyor. Hatalı bilgilendirme yapanların başvuruları kabul edilmeyeceğinden eksik ve yanlış olmaması için yardım alınması öneriliyor. Ayrıca ödenen fazla tutarların iadesi de yapılmıyor.

İmar Barışı‘nda yararlananlar bildirim yaptıkları kaçak kat, eklenti alanı v.s. için emlak vergi değeri ile bildirimi yapılan yapının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca belirlenen maliyet bedeli toplamı üzerinden konutlar için yüzde 3, ticari birimler için ise yüzde 5 oranında ödeme yapacaklarlar.

İmar Barışı‘ndan 31 Aralık 2017 tarihinden önce biten yapılar yararlanabiliyor. Kaçak kat, eklenti alanı, imar ve iskana uygun olmayan tüm konut ve ticari birimler imar barışından yararlanarak başvuru da bulunabiliyor.

Benzer Yazılar
Emlak Haberleri

Engelliye Ev Müjdesi! Engelli Kampanyaları

Emlak Haberleri

Türkiye’de Kentsel Dönüşüm Yapılan İller

Emlak Haberleri

Ev Almanın Kolay Yolu Nedir? Nasıl Kolay Ev Alınır?

Emlak Haberleri

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Oluyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir